A jelenleg érvényben lévő rendelkezések szerint előadásaink védettségi igazolvány nélkül is látogathatók.

PNSZ logó

Társulat


Lipics Zsolt

igazgató, színművész, Jászai Mari-díjas

Vidákovics Szláven

művészeti vezető, színművész

Gulyás Dénes

operaigazgató, Kossuth-díjas

Juhász Ferenc

produkciós vezető

Kásádácz Erzsébet

gazdasági vezető

Bókai Zoltán

zenei vezető, karmester

Háber László

műszaki vezető

Arató Ármin

színművész

Bera Márk

színművész

Bergendi Barnabás

színművész

Bókai Zoltán

zenei vezető, karmester

Darabont Mikold

színművész

Funk Iván

rendező

Füsti Molnár Éva

színművész, Jászai Mari-díjas

Götz Attila

színművész

Györfi Anna

színművész

Illés Alexa

színművész

Józsa Richárd

színművész

Köles Ferenc

színművész, Jászai Mari-díjas

Lipics Zsolt

igazgató, színművész, Jászai Mari-díjas

Németh János

színművész

Reider Péter

színművész

Sólyom Katalin

színművész, Jászai Mari-díjas

Stenczer Béla

színművész

Stubendek Katalin

színművész

Széll Horváth Lajos

színművész

Takaró Kristóf

színművész

Tóth András Ernő

színművész

Tóth Zoltán

drámapedagógus

Unger Pálma

színművész

Urbán Tibor

színművész

Vidákovics Szláven

művészeti vezető, színművész

Vlasits Barbara

színművész

Gulyás Dénes

operaigazgató, Kossuth-díjas

Bognár Szabolcs

operaénekes

Győrfi István

operaénekes

Váradi Marianna

operaénekes

Vermes Timea

operaénekes

Bende István

énekkarvezető

Bukszár Márta

énekmester

Horváth Judit

korrepetitor

Benyovszky Tamás

énekkari tag

Bergovecz Dávid

énekkari tag

Bódis Zsuzsanna

énekkari tag

Dékány Dominik

énekkari tag

Durovics Géza

énekkari tag

Fertály Katalin

énekkari tag

Horváth Orsolya

énekkari tag

Kállai Gergely

énekkari tag

Rubind Péter

énekkari tag

Sárközi Edina

énekkari tag

Schum László

énekkari tag

Szabó Erika

énekkari tag

Vajda Zsófia

énekkari tag

Varga Orsolya

énekkari tag

Nagy Írisz

tánckarvezető, Harangozó-díjas

Biri Gábor

táncművész

Domány Réka

táncművész

Harka Máté

táncművész

Pinczés Rita

táncművész

Rovó Fanni

táncművész

Tandi Zsófia

táncművész

Tóth Eszter

táncművész

Schrott Dániel

táncművész

Varga Bence

táncművész

Babarczi Etelka

gazdasági igazgató

Bakos László

színművész (1893-1969)

Bódis Irén

színművész (1929-2015)

Csaba Zita

művészeti főtitkár (1941-2010)

Csanálossy Zoltánné

pénztáros (1929-2011)

Czímer József

dramaturg (1913-2008)

Domján Mária

asszisztens, koordinátor

Eck Imre

táncművész (1930-1999)

Faludy László

színművész (1911-2000)

Fülöp Mihály

színművész (1928-1994)

Füsti Molnár Éva

színművész, Jászai Mari-díjas

Galambos György

színművész (1922-1995)

Illyés Gyula

író (1902-1983)

Kós Lajos

bábművész (1924-2008)

Kovács Dénes

színművész (1925-2016)

Labancz Borbála

színművész (1930-1990)

Marczis Demeter

operaénekes (1931-2008)

Mester István

színművész

Monori Ferencné

súgó (1923-2014)

N. Szabó Sándor

színművész (1944-2011)

Németh Alice

operaénekes

Németh János

színművész

Nógrádi Róbert

rendező, igazgató (1928-1989)

Paál László

színművész (1924-2000)

Péter Gizi

színművész (1929-2008)

Sík Ferenc

rendező (1931-1995)

Simon István

igazgatási igazgató

Sólyom Katalin

színművész, Jászai Mari-díjas

Stenczer Béla

színművész

Szabó Samu

színművész (1903-1966)

Szívler József

színművész (1923-1995)

Takács Margit

színművész (1921-2017)

Tóth Sándor

táncművész, koreográfus

Uhrik Dóra

táncművész, Kossuth-díjas

Unger Pálma

színművész

Vári Éva

színművész, Kossuth-díjas, Pécs Díszpolgára

Vata Emil

díszlettervező (1932-2020)

Wágner József

operaénekes (1915-1991)

Danyi Judit

művészeti titkár

Bencze Mercédesz

koordinációs munkatárs

Dézsi-Kocsis Viktória

titkársági asszisztens

Benkő Márta

közönségszervező

Hári Judit Kinga

közönségszervező

Hetesiné Zákányi Szilvia

jegy- és bérletpénztáros

Illés Zsófia

jegy- és bérletpénztáros

Szalafai Bernadett

közönségszervező

Zábrádi Mariann

marketing- és kommunikációs menedzser

Bencze Mercédesz

koordinációs munkatárs

Györfi Anna

színművész

Ahmann Tímea

rendezőasszisztens

Frank Fruzsina

rendezőasszisztens

Kiss Hédi

rendezőasszisztens

Markó Rita

ügyelő

Tilesch Nándor

ügyelő

Gulyás Katalin

nézőtéri felügyelő

Illés Attila

színpadtechnikai felügyelő

Bánkövi Attila

tárvezető, hangtechnikus

Farkas Gyula

tárvezető, világosító

Sax István Rezső

színpadmester

Karagity Csaba

színpadmester

Gyenei Gusztáv

színpadmester

Kranz Gábirel

világosító

Csike Csaba

világosító

Deák László

világosító

Farkas Csaba

világosító

Kováts Szilárd

világosító

Lupek Péter

világosító

Németh Gyula Tibor † 2013

világosító

Szabó Benjamin Zoltán

világosító

Szabó Dénes Árpád

világosító

Szalacsi Adrienn

világosító

Villenyik Zoltán

világosító

Csajághy Szabolcs György

hangtechnikus

Darvas Vajk Valentin

hangtechnikus

Kocsis Imre

hangtechnikus

Varga Tamás

hangtechnikus

Varga Zsolt Balázs

hangtechnikus

Emich Jenő

színpadmester

Horváth Sándor

színpadmester

Kordik Ferenc

videotechnikus

Kásádácz Erzsébet

gazdasági vezető

Ács Brigitta

könyvelő, csoportvezető

Dolmány Anikó

főpénztáros

Györkő Józsefné

gazdasági ügyintéző

Joós-Tóth Krisztina

könyvelő

Kirizs Éva

gazdasági ügyintéző

Szabóné Kovácsházi Teréz

bér ügyintéző

Zsótér Anikó

bérelszámoló, munkaügyi ügyintéző

Torbán Eszter Tünde

díszlet- és jelmezkivitelezési vezető

Istvánfi Fruzsina

jelmeztervezői asszisztens

Stern Jánosné

jelmezkivitelező

Farkas Mária Magdolna

tárvezető, női szabó

Vékony Veronika

varrónő

Manhardt Ildikó

női szabó

Kis-Szabó Pál

férfi szabó

Kovács István

férfi szabó

Óbertné Koda Tímea

férfi szabó

Surányi Éva Gabriella

férfi szabó

Szőcs Doina

férfi szabó

Balláné Nagy Andrea

varrónő

Gulyás Dalma

varrónő

Svegál Viktória

tárvezető, fodrász

Bőhm Brigitta

öltöztető

Brun Kornélia

fodrász

Dangó Nikolett

fodrász

Lupek Gábor Péterné

öltöztető

Luczáné Szőke Ivett

fodrász

Nagyné Kerner Krisztina

fodrász

Szalai Klára

fodrász

Balla Mónika

öltöztető

Barta Istvánné

öltöztető

Bodonyi Diana

öltöztető

Kovács Jánosné

öltöztető

Mihálovics Erika

öltöztető

Nagy Jánosné

öltöztető

Jauernikné Oberitter Anita

öltöztető

Zalavári Zsuzsanna

öltöztető

Küzdő Márta

öltöztető

Weiling Csenge

fodrász

Guczujné Zarka Hermina †

tárvezető, jelmeztáros

Németh László

tárvezető, kellékes

Hertelendi Viktor

kellékes

Horváth Attila

kellékes

Törő Zoltán

kellékes

Török Illés

kellékes

Böhm János

díszítő

Csajbók Dániel

díszítő

Csizmadia Gujdó

díszítő

Horváth Gábor

díszítő

Jauernik Roland

díszítő

Kiss Kornél László

díszítő

Ládi Krisztián

díszítő

Marcsik Máté

díszítő

Markvarth Ferenc

díszítő

Nagy Marcell

díszítő

Pecsnek László

díszítő

Péter Tamás

díszítő

Rőder Zsolt

díszítő

Schmida Attila

díszítő

Szabó Miklós

díszítő

Török Gábor

díszítő

Varga Ottó

díszítő

Torbán Eszter Tünde

díszlet- és jelmezkivitelezési vezető

Gál Georgina

takarítónő

Marton Gábor Patrik

asztalos

Kovacsik Dénes

lakatos

Galcsik Zoltán

asztalos

Kecskeméthy Balázs Dániel

asztalos

László Zsolt

asztalos

Varga Miklós

asztalos

Polics József

kárpitos

Berkó Péter

lakatos

Keresztes István

lakatos

Nagy Tibor

lakatos

Radvánszki Gábor

lakatos

Bácskay Károly

díszletfestő

Balla János

díszletfestő

Grósz Gábor

díszletfestő

Stavniczki Emese

díszletfestő

Vata Emil

díszletfestő

Tollas János † 2018

asztalos tárvezető

portás

Butor Tibor

portás

Bólyi László

portás

Brenner Kálmánné

portás

Fekete Lajos

portás

Fiszter Gyula

portás

Háber Tibor

portás

Márton Frigyes

portás

Szabóné Almási Anikó

portás

Szücsy Attiláné

portás

műszaki ügyintéző

Lehel Tímea

műszaki ügyintéző

kőműves

Möller Károly

kőműves

takarítónő

Csernik Eszter Anna

takarítónő

Fodor Katalin

takarítónő

Füle Tiborné

takarítónő

Kassainé Mag Bernadett

takarítónő

Királyné Mátyási Erika

takarítónő

Loggó Ottóné

takarítónő

Magyari Emese

takarítónő

Szalai Attiláné

takarítónő

Szép Józsefné

takarítónő

Szokoli Anna

takarítónő

Takácsné Kovács Klaudia

takarítónő

Váczi Józsefné

takarítónő

gépkocsivezető

Ifj. Fekete András

gépkocsivezető

Kovács Károly † 2017

gépkocsivezető

Vörös László

gépkocsivezető

villanyszerelő

Szabó Zoltán

villanyszerelő

Szirtes Antal

villanyszerelő

Vadenyák István

villanyszerelő

Veres Zsolt

villanyszerelő

vízvezetékszerelő

Ungi Ferenc

vízvezetékszerelő

Körtvélyesi László

fotós

Dr. István Miklós

üzemorvos