Társulat


Vezetők

Rázga Miklós

igazgató, színművész

Gulyás Dénes

operaigazgató

Méhes László

művészeti tanácsadó

Juhász Ferenc

produkciós vezető

Kásádácz Erzsébet

gazdasági vezető

Laczkó Ákos

létesítményüzemeltetési vezető

Prózai tagozat

Rázga Miklós

igazgató, színművész

Arató Ármin

színművész

Bach Zsófia

színművész

Bera Márk

színművész

Bergendi Barnabás

színművész

Darabont Mikold

színművész

Fekete Gábor

színművész

Füsti Molnár Éva

színművész

Götz Attila

színművész

Györfi Anna

színművész

Illés Alexa

színművész

Józsa Richárd

színművész

Köles Ferenc

színművész

Lipics Zsolt

színművész

Németh János

színművész

Sólyom Katalin

színművész

Stenczer Béla

színművész

Stubendek Katalin

színművész

Széll Horváth Lajos

színművész

Takaró Kristóf

színművész

Tóth András Ernő

színművész

Unger Pálma

színművész

Urbán Tibor

színművész

Vidákovics Szláven

színművész

Vlasits Barbara

színművész

Operatagozat

Gulyás Dénes

operaigazgató

Oberfrank Péter

karmester

Győrfi István

operaénekes

Váradi Marianna

operaénekes

Vermes Timea

operaénekes

Bende István

énekkarvezető

Bukszár Márta

énekmester

Bergovecz Dávid

énekkari tag

Bódis Zsuzsanna

énekkari tag

Dékány Dominik

énekkari tag

Dóró Dalma

énekkari tag

Durovics Géza

énekkari tag

Fertály Katalin

énekkari tag

Kállai Gergely

énekkari tag

Körmendy Flórián

énekkari tag

Kovács Melinda

énekkari tag

Nemes-Horváth Orsolya

énekkari tag

Paczári Dániel

énekkari tag

Rubind Péter

énekkari tag

Sárközi Edina

énekkari tag

Schum László

énekkari tag

Szabó Erika

énekkari tag

Török Marianna

énekkari tag

Vajda Zsófia

énekkari tag

Varga Orsolya

énekkari tag

Bókai Zoltán

karmester

Horváth Judit

korrepetitor

Tánckar

Lovas Pál

tánckarvezető, táncművész

Búr Ádám

táncművész

Domány Réka

táncművész

Gulyás Armand Antal

táncművész

Harka Máté

táncművész

Pinczés Rita

táncművész

Tandi Zsófia

táncművész

Tóth Eszter

táncművész

Schrott Dániel

táncművész

Papp Dominika

ösztöndíjas

Rovó Fanni

ösztöndíjas

Vendégművészek

Formán Bálint

színművész

Herczeg Adrienn

színművész

Horváth Szabolcs

színművész

Hüse Csaba

színművész

Krum Ádám

színművész

Kulcsár Viktória

színművész

László Csaba

színművész

Laklóth Aladár

színművész

Mikola Gergő

színművész

Piti Emőke

színművész

Rátóti Zoltán

színművész

Koncz Péter

táncművész

Vass András

karmester

Hajdu Péter

egyetemi hallgató

Ladányi Júlia

egyetemi hallgató

Mentes Júlia

egyetemi hallgató

Török Sára

egyetemi hallgató

Örökös tagok

Babarczi Etelka

gazdasági igazgató

Bakos László

színművész (1893-1969)

Bódis Irén

színművész (1929-2015)

Csaba Zita

művészeti főtitkár (1941-2010)

Csanálossy Zoltánné

pénztáros (1929-2011)

Czímer József

dramaturg (1913-2008)

Domján Mária

asszisztens, koordinátor

Eck Imre

táncművész (1930-1999)

Faludy László

színművész (1911-2000)

Fülöp Mihály

színművész (1928-1994)

Galambos György

színművész (1922-1995)

Illyés Gyula

író (1902-1983)

Kós Lajos

bábművész (1924-2008)

Kovács Dénes

színművész (1925-2016)

Labancz Borbála

színművész (1930-1990)

Marczis Demeter

operaénekes (1931-2008)

Mester István

színművész

Monori Ferencné

súgó (1923-2014)

N. Szabó Sándor

színművész (1944-2011)

Németh Alice

operaénekes

Nógrádi Róbert

rendező, igazgató (1928-1989)

Paál László

színművész (1924-2000)

Péter Gizi

színművész (1929-2008)

Sík Ferenc

rendező (1931-1995)

Simon István

igazgatási igazgató

Sólyom Katalin

színművész

Stenczer Béla

színművész

Szabó Samu

színművész (1903-1966)

Szívler József

színművész (1923-1995)

Takács Margit

színművész (1921-2017)

Tóth Sándor

táncművész, koreográfus

Uhrik Dóra

táncművész, művészeti tanácsadó, balettmester

Unger Pálma

színművész

Vári Éva

színművész

Vata Emil

díszlettervező

Wágner József

operaénekes (1915-1991)

Titkárság

Danyi Judit

művészeti titkár

Szalafai Bernadett

titkársági asszisztens

Szőke Kinga

produkciós vezetői és titkársági asszisztens

Közönségszervezés és marketing

Nagy Eszter

közönségszervezési és marketing koordinátor

Benkő Márta

közönségszervező

Szalontai Szonja

közönségszervező

Tóthné Kéri Ágnes

közönségszervező

Hetesiné Zákányi Szilvia

jegy- és bérletpénztáros

Kajsza Enikő

jegy- és bérletpénztáros

Molnár Dóra

jegy- és bérletpénztáros

Színpadtechnika

Farkas Gyula

tárvezető, világosító

Csike Csaba

világosító

Deák László

világosító

Farkas Csaba

világosító

Kiss Gergely Béla

világosító

Kováts Szilárd

világosító

Lupek Péter

világosító

Specht Attila

világosító

Szabó Benjamin Zoltán

világosító

Szabó Dénes Árpád

világosító

Szalacsi Adrienn

világosító

Villenyik Zoltán

világosító

Bánkövi Attila

tárvezető, hangtechnikus

Darvas Vajk Valentin

hangtechnikus

Kocsis Imre

hangtechnikus

Varga Tamás

hangtechnikus

Varga Zsolt Balázs

hangtechnikus

Emich Jenő

színpadmester

Gyenei Gusztáv

színpadmester

Horváth Sándor

színpadmester

Karagity Csaba

színpadmester

Sax István Rezső

színpadmester

Illés Attila

színpadtechnikai felügyelő

Kordik Ferenc

videotechnikus

Ügyelők, rendezőasszisztensek, súgók

Ahmann Tímea

rendezőasszisztens

Frank Fruzsina

rendezőasszisztens

Kiss Hédi

rendezőasszisztens

Háber László

főügyelő

Markó Rita

ügyelő

Ügykezelés és nézőtéri felülegyelet

Gulyás Katalin

nézőtéri felügyelő

Gazdasági osztály

Ács Brigitta

könyvelő

Tóth Krisztina

könyvelő

Dolmány Anikó

főpénztáros

Zsótér Anikó

bérelszámoló, munkaügyi ügyintéző

Szabóné Kovácsházi Teréz

bér ügyintéző

Györkő Józsefné

gazdasági ügyintéző

Kirizs Éva

gazdasági ügyintéző

Műszaki osztály

Lehel Tímea

műszaki ügyintéző

Stern Jánosné

jelmezkivitelező

Varroda

Farkas Mária Magdolna

tárvezető, női szabó

Manhardt Ildikó

női szabó

Kis-Szabó Pál

férfi szabó

Kovács István

férfi szabó

Óbertné Koda Tímea

férfi szabó

Surányi Éva Gabriella

férfi szabó

Szőcs Doina

férfi szabó

Bodrogi Beáta

varrónő

Gulyás Dalma

varrónő

Fodrászok és öltöztetők

Svegál Viktória

tárvezető, fodrász

Szalai Klára

fodrász

Balla Mónika

öltöztetőnő

Barta Istvánné

öltöztetőnő

Bodonyi Diana

öltöztetőnő

Kovács Jánosné

öltöztetőnő

Mihálovics Erika

öltöztetőnő

Nagy Jánosné

öltöztetőnő

Óberitter Anita

öltöztetőnő

Zalavári Zsuzsanna

öltöztetőnő

Harisné László Judit

öltöztetőnő

Guczujné Zarka Hermina †

tárvezető, jelmeztáros

Kellékesek

Németh László

tárvezető, kellékes

Hámori József

kellékes

Hertelendi Viktor

kellékes

Horváth Attila

kellékes

Setler Szabolcs

kellékes

Törő Zoltán

kellékes

Török Illés

kellékes

Istvánfi Fruzsina

jelmeztervezői asszisztens

Díszítők

Andróczi István

díszítő

Barta István

díszítő

Böhm János

díszítő

Butor Tibor

díszítő

Csizmadia Gujdó

díszítő

Horváth Gábor

díszítő

Jauernik Roland

díszítő

Kordé Gyula

díszítő

Markvarth Ferenc

díszítő

Nagy Marcell

díszítő

Olasz Ákos

díszítő

Pecsnek László

díszítő

Rőder Zsolt

díszítő

Telegdi-Rácz Csaba

díszítő

Török Gábor

díszítő

Vitvindics Tibor

díszítő

Díszletgyártó műhely

Galcsik Zoltán

asztalos

László Zsolt

asztalos

Varga Miklós

asztalos

Polics József

kárpitos

Berkó Péter

lakatos

Dévai Attila

lakatos

Nagy Tibor

lakatos

Bácskay Károly

díszletfestő

Balla János

díszletfestő

Grósz Gábor

díszletfestő

Stavniczki Emese

díszletfestő

Vata Emil

díszletfestő

Tollas János † 2018

asztalos tárvezető

Üzemeltetési munkatársak

portás

Benedek Zoltán

portás

Bólyi László

portás

Fekete Lajos

portás

Fiszter Gyula

portás

Háber Tibor

portás

Márton Frigyes

portás

takarítónő

Bőhm Brigitta

takarítónő

Csernik Eszter Anna

takarítónő

Fodor Katalin

takarítónő

Füle Tiborné

takarítónő

Gál Georgina

takarítónő

Kassainé Mag Bernadett

takarítónő

Küzdő Márta

takarítónő

Loggó Ottóné

takarítónő

Magosi Katalin

takarítónő

Szalai Attiláné

takarítónő

Szép Józsefné

takarítónő

Váczi Józsefné

takarítónő

Váczi Valéria

takarítónő

épületasztalos

Bojtos József

épületasztalos

üzemorvos

Dr. István Miklós

üzemorvos

gépkocsivezető

Ifj. Fekete András

gépkocsivezető

Kovács Károly † 2017

gépkocsivezető

Vörös László

gépkocsivezető

villanyszerelő

Szabó Zoltán

villanyszerelő

Szirtes Antal

villanyszerelő

Vadenyák István

villanyszerelő

Veres Zsolt

villanyszerelő

vízvezetékszerelő

Ungi Ferenc

vízvezetékszerelő

Fotós