Ugrás a tartalomra

jegyvásárlás online itt!

Pécsi Nemzeti Színház logó

További hírek

Lipics Zsolt, a Pécsi Nemzeti Színház igazgatójának közleménye

Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 2025. november 6-i döntése értelmében újabb 5 évre megbízást kaptam a Pécsi Nemzeti Színház vezetésére.

Audiencia Budapesten a Pesti Vigadóban

2025. november 16. 17.30 Latinovits Zoltán terem

Baranya Vármegyei Prima Díj Stubendek Katalinnak

Újabb rangos elismerés!

A VOSZ Baranya Vármegyei Szervezete Baranya Vármegyei Prima Díjat adományozott STUBENDEK Katalin művésznő részére.

A Baranya Vármegyei Prima Díjakat és az Év Vállalkozója elismeréseket ezúttal is a pécsi Magtár Rendezvényközpontban adták át október 4-én péntek este. 
A Pécsi Nemzeti Színház színművésze a Magyar Színház-, Film- és Táncművészet kategóriában kapta a díjat.

Stubendek Katalin színművész 1972-ben született Királyhelmecen. Édesapja Stubendek István, a Concordia Vegyeskar karnagya. Gyermekkorát Révkomáromban töltötte, itt érettségizett 1991-ben. 1995-ben végzett a Pozsonyi Színművészeti Főiskolán, Emília Vášáryová és Martin Huba tanítványaként. Játszott a kassai, komáromi, győri és zalaegerszegi színházban. 2002-től a Pécsi Nemzeti Színház vezető színművésze.

1996-ban a Kisvárdai Fesztivál legjobb női alakítás díját hozta el, 1998-ban II. Operett-fesztivál Budapest legjobb női alakítás díját kapta meg. Elnyerte a pécsi színházban a közönségdíjat, a vezetők nívódíját, a társulat Szendrő József-díját (2012), a Színészgép-díjat és a Balikó Tamás Nívódíjat (2022) is.

Stubendek Katalin néhány hónapja Magyar Ezüst Érdemkereszt állami kitüntetést is kapott.

Az újabb elismeréshez szeretettel gratulálunk!