Ugrás a tartalomra

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Pécsi Nemzeti Színház logó
Egerek című előadás kiemelt képe a Pécsi Nemzeti Színházból
III. Pécsi Családi Színházi Fesztivál (2015. május 23. - május 31.)

Egerek

Nagyszínház

Bemutató:


Karaván Színház, Nemzeti Színház, Csokonai Nemzeti Színház, Békéscsabai Jókai Színház, Jászai Mari Színház, Baross Imre Artistaképző Szakközépiskola
Írta: Urbán Gyula
zenés mesejáték két részben
Az előadás hossza: 90 perc (szünettel együtt)
Ajánlott: 5-11 éves korig

A Karaván Színházat vezető Nyári Oszkár olyan koprodukciós partnereket tudott megnyerni a gyermekdarab bemutatásához, mint a Nemzeti Színház, a Csokonai Nemzeti Színház, a Békéscsabai Jókai Színház, a Jászai Mari Színház, valamint további partnerként a Baross Imre Artistaképző Szakközépiskola.

A Karaván Színház kezdeményezésére öt színház koprodukciójában a Nemzeti Színház nagyszínpadán  mutatták be 2014 októberében, és látható az óta is a sokunk számára ismert zenés mesejáték Egerek címmel. Urbán Gyula meséjének üzenete ma aktuálisabb, mint valaha. 
Az Egerek egy Romeo és Júlia történet, amely a fehér és a szürke egércsaládok között zajlik egy sajtműhelyben. Állatmese, mely észrevétlenül neveli a gyerekeket a jóra, a békés egymás mellett élésre, az elfogadásra, a másmilyenek elfogadására is. 

Soma egy szürke, Fruzsina pedig egy fehér egércsalád gyermeke, és a két család vetélkedése egy sajtműhelyben zajlik. A konfliktusforrás a családok között természetesen a szőrszín különbözősége, mássága. „Ezek olyan… amolyanok!” – mondja a fehér egér mama a szürkékről. A két család gyermekei, Soma és Fruzsina azonban – mint Shakespeare drámájában – első látásra egymásba szeretnek. Ettől azonban a szülők még inkább felbőszülnek. Mindkét egérgyerek azt hiszi, hogy benne van a hiba, ezért megpróbál megváltozni. Soma fehér, Fruzsi pedig szürke egér szeretne lenni, hátha attól minden jóra fordul...

A díszleteknek és látványos vetítéseknek köszönhetően a közönség egérléptékből nézheti majd Fruzsina és Soma történetét. A gyermekes családok számára maradandó színházi élményt nyújt az előadás, mely példátlan szakmai összefogás eredményeként jött létre. A hivatásos színészek együtt játszanak Karaván-tanítványokkal és artistaképzős növendékekkel ebben a látványos, nagyszínpadi zenés produkcióban.
 
Rendező: Tóth Géza

Produkciós vezető: Nyári Oszkár

A Karaván Művészeti Alapítvány 2000-ben indult Budapesten azzal a céllal, hogy tehetséges, hátrányos helyzetű gyerekek számára tandíjmentes színészképző stúdiót működtessen. 2002-ben a színi növendékek első vizsgamunkájaként mutatták be a Piccolo Színházban az Urbán Gyula bábjátéka nyomán színpadra alkalmazott Minden egér szereti a sajtot című zenés mesejátékot. Bár voltak a Karaván Színháznak más, hasonlóan színvonalas és sikeres produkciói, ez lett a társulat emblematikus előadása.
 
Fotó: Boda Ágnes
Forrás: Nemzeti Színház. Fotó: Eöri Szabó Zsolt